Перспективний план Одещини знову на розгляді Кабміну

Кабінет міністрів України розпочав розгляд перспективних планів 22 областей, в тому числі і Одеської. Не розглядають поки що плани Дніпропетровщини та Сумщини.

Радник прем’єр-міністра України, експерт з питань децентралізації Іван Лукеря повідомив, що планується створити близько 1 400 громад відповідно до перспективних планів.

Бачення Одеської області у питаннях створення ОТГ вже розглядалось у Києві, після чого було повернуто на доопрацювання та проведення публічних консультацій.

Южненська міська рада прийняла на сесії рішення щодо свого бачення об’єднання громад. Варто зазначити, що дискусії та обговорення у місті продовжуються і сьогодні, адже влада не може дійти єдиної думки, а громадяни не мають достатньої інформації щодо заходів у створенні громад навколо міста Южне.

Також профільне Міністерство під час попереднього розгляду перспективного плану Одеської області, рекомендувало розглянути розширення меж Одеси за рахунок частини Лиманського району.

Наразі чекаємо результатів обговорень у Києві, адже позиція формування об’єднанних громад саме навколо міст, нехтуючи розвитком сел, може призвести до катострафічних наслідків та повного знищення селян.