Епідемія грипу: лікарі розповіли, який вірус циркулює і як від нього захиститися


В Одесі розпочалася епідемія грипу. У місті циркулюють свинячий грип H1N1 і віруси негриипозного походження, в тому числі парагрипу. Однак, в даний час всього 3868 одеситів зробили щеплення від цієї хвороби.

Про це на прес-конференції в «Одеса» розповіли директор клінічної інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова, головний позаштатний педіатр міського департаменту охорони здоров’я Ганна Луньова, головний спеціаліст відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Госпродпотребслужби в Одесі Ольга Балановська, заст. директора обласного центру МОЗ України Сергій Дементьєв.

За словами фахівців, епідемія ще не в розпалі, але вже активно розвивається, особливо серед дітей. У стаціонари звертаються по 35-40 дітей щодня, всі ліжка зараз зайняті.

Лікарі закликають у першу ж добу при захворювання дитини потрібно викликати додому лікаря або швидку. Дитячі поліклініки зараз працюють 7 днів на тиждень, без вихідних, щоб прийняти всіх дітей, яким необхідний медичний огляд, — зазначила Ганна Луньова.

У свою чергу, Світлана Лаврюкова повідомила, що в інфекційній лікарні також відзначається наплив пацієнтів з діагнозом респіраторна вірусна інфекція та грип. Потік людей настільки збільшився, що довелося відкрити додаткове, сьоме відділення, для таких пацієнтів. У деяких хвороба проходить дуже важко, але важких пневмоній поки не відзначається.

Якби одесити не відмахувалися від щеплень, то могли б уникнути зараження і важких ускладнень — запевнила Ольга Балановська.

Що стосується коронавируса з Китаю, то випадків зараження не зареєстровано ні в Одесі, ні в цілому по Україні. У місті була підозра на хворобу у трьох пацієнтів, але два після аналізів в Києві не підтвердилися, а один знаходиться на розгляді.

Добавить комментарий