Аграрії Одещини опинилися на межі повного банкрутства

В Одеської області аграрії опинилися перед загрозою банкрутства, а посівна кампанія-2021 — під загрозою зриву.

Через посуху у регіоні, крім озимих культур, практично повністю загинули і ярі. Урожай озимих в області втрачено більш ніж 300 тис. га. Частина цих площ було пересіяно яровими культурами — кукурудзою, соняшником, просом. Та через погану погоду було втрачено і цей урожай.

Аграрії Бесарабії втратили близько 70% вже пересіяних культур. Бо окрім посухи по полях «пройшовся» буревій, який перейшов в град. В результаті чого в господарстві вибило 82 га соняшнику і 130 га проса.

В Ізмаїльському районі Одеської області чимало господарств пересіяли площі озимих, однак тепер змушені кукурудзу переробляти на силос.

У господарствах в Великомихайлівському районі Одеської області теж чекали на врожай. В результаті з 2 тисяч гектарів зібрали всього 500 тонн зерна. Ріпак пропав ще з осені, а врожайність інших озимих — 2-3 центнера з 1 га. Також аграрії покладали надію на соняшникові, але наразі він сохне.

В Лиманському районі ситуація з соняшниоквими трохи краще. Але інші основні культури: пшениця, озимий ячмінь та ріпак, майже не дали врожаю цьогоріч, залишивши агровиробників не лише без прибутку, а й призвели до збитків. Адже крім закупівлі насіння, обробки полів, виплат пайщикам їм треба утримувати й техніку.

Втрата двох врожаїв і ще після попереднього неврожайного року — катастрофічна для агровиробників. Зараз нічим платити орендну плату і податки. Аграрії зазначають: в регіоні наростає соціальна напруженість, яка буде тільки посилюватися. Місцеві бюджети недоотримають значні суми.

Разом з тим, ще в травні Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства обіцяло виділити кошти для компенсації збитків за втрачені посіви озимих. Однак аграрії так нічого і не отримали. Більш того, минулого тижня Міністр Мінекономрозвитку Ігор Петрашко заявив, що механізму виділення коштів на безповоротній основі для компенсації втрат аграріїв міністерство так і не знайшло.

«Це не відповідає дійсності: механізм відшкодування збитків аграріям є і Всеукраїнська Аграрна Рада неодноразово заявляла про це і пропонувала цей механізм до розгляду і реалізації. Про пропозиції ВАР прекрасно знають і в Міністерстві, і в уряді. Адже ми це питання піднімали ще навесні і озвучували під час наради з аграріями, яке відбулося після їхнього протесту під стінами Кабміну і Офісу Президента », — зазначає заступник голови ВАР Денис Марчук.